:) (Bílá lilie)

21. března 2011 v 16:23 |  *-_Výlevy_-*
Čágo bélo :). Tak mi každý týden chodí statistiky s návštěvností a najednou se tam asi dvakrát ukázalo 14 :D. Tak si řikám, že sem kouknu, co se děje :). A zároveň využívám situace a dám sem jednu povídku, kterou jsem kdysy dááávno začala psát pro Mono-chan. Je to SasuNaru, jako tenkrát :). Jen chci vědět, jestli se líbí, protožebych jí pak případně dokončila. Takže vy, co sem za ten týden alespoň nakouknete, prosím komentujte, děkuju !!Bílá Lilie

Unavený blonďáček opřený o právě zavřené dveře se sklouzl na zem. Ozvalo se neveselé vzdychnutí. Rukou si zajel do vlasů a rozcuchal si je. Po chvilce vstal a šel přímo do koupelny, kde se pokusil o probuzení opláchnutím obličeje studenou vodou. Voda zůstala téct, opřel se o umyvadlo a kouknul do zrcadla. Modrá očka se třpytily jako studánky. V očích ale nebylo vidět štěstí, smutek, nebo vztek.... bylo tam jen prázdno, ve kterém se blonďáček utápěl. Zatočil kohoutkem..voda přestala téct. Nešťastným tempem se odebral před kuchyň ložnice. Na prahu se ovšem zarazil a vzhlédl před sebe... chvíli přemýšlel a pak zacouval zpět do kuchyně, kde na stole ležela nějaká květina.. Nevšimnul si květiny ale té výrazné vůně, která provoněla celý byt...Zvědavým krokem přešel ke stolu. Našel bílou lilii a vedle ležel nějaký vzkaz, přeložený na půl. Blonďáček s překvapeným výrazem vzal lilii do ruky a utíkal..div se nepřerazil pro sklenici vody, aby květina neuvadla. V mžiku zapomněl na lístek. Sklenici s vodou a květinou pokládal na stůl, když si opět všimnul papírku ležícího na stole. Pomalu ho otevřel a našel krátký verš napsaný úhledným písmem.

Smát by se měl každý,
nedělej vyjímku,
protože když ty se směješ,
je to jako ozvěna zvonků.

Pohled jeho očí byl tázavý a zvědavý. Vzal lilii i verš a šel zpátky do ložnice, kde na nočním stolku posunul společnou fotky svých nejlepších přátel a hned vedle položil sklenici s lilií. Lístek s veršem držel stále v ruce. Sedl si na zem a opřel se o postel. Oči se od těch pár řádků neodtrhly ani na chvilku. Přečetl to asi tisíckrát.. krátký verš už znal nazpaměť, ale zkoumal písmo, které mu bylo tolik povědomé, ale nevěděl odkud. Blížila se druhá hodina po půl noci a blonďáčkovi se začínali zavírat oči... nakonec usnul na zemi schoulený do klubíčka a v ruce stále svíral lístek.
,,Sladké sny blonďáčku.." zašeptal tajemný hlas, když odcházel z pokoje.
*-*
Probudil ho nepříjemný zvuk budíku. Natáhl ruku, aby to drnčení zarazil. Promnul si oči a neochotně je otevřel. Když se najednou s udiveným výrazem rychle posadil a zjistil že leží v posteli. ,,Lístek.." vyslovil vystrašeným hlasem, že by ho mohl jakkoliv pomačkal. Začal hledat pod peřinou, polštáři i prostěradlem. Když už byla celá postel rozházená s úlevou si oddychl..lístek ležel na nočním stolku. ,Jak?´ pomyslel si. Rozespale a stále ještě nevnímaje okolí vstal a šel do koupelny.
Pochvičce vyšel jen ve spodním prádle a s kartáčkem v puse. (Obývák je propojen s kuchyní.) Chtěl si pustit televizi, ale nemohl najít ovladač a když ho konečně zahlédl na stole v kuchyni..zarazil se a nehnul se ani o píď..pohled měl upřený na stůl, kde byla připravená snídaně a … byla tam také další lístek. Blonďáček letěl do koupelny a za chvilinku byl zpátky u stolku se snídaní. Posadil se a nervózně uchopil lístek…

Aby den byl usměvavý,
měl by sis dát dobrou snídani. x)

…Přečetl si krátký rým a na tváři se mu vytvořil nečekaný úsměv, očí se mu rozzářily radostí a s chutí se dal do jídla. Když dojedl, spokojeně se opřel do židle.. ,,Snídat vážně není špatná věc..akorát by mi ji vždycky musel někdo udělat. x)" zašklebil se a uklidil nádobí.
…………………….
Už chtěl vyjít ven, když se ozvalo veselé a velmi hlučné zabušení na dveře. ,,Naruto?..Naruto??.. mm… Narutoooo..!" křičel nějaký chlapec za dveřmi. ,,No jó, no jó.. vždyť už jdu
x).." řekl vesele a otevřel dveře. Před ním stál chlapec s blonďatými vlasy, staženými do culíku a ofinou. Měl pronikavě modré oči. Na sobě měl školní úbor. ,, Ahoj Dei.." pozdravil ho Naruto.

,,Ahoj
Naruto..tak pójď
jdeme na snídani..!" začal poskakovat Dei. ,, Ehm.. já, ale už jsem po snídani.." řekl klidným hlasem Naruto. ,,Cože??" zastavil se v pohybu Dei a tvářil se jako, když právě viděl medvěda. ,,Ty seš moc línej
na to udělat si snídani..navíc seš dneska nějak veselej ." doběhl Naruta.
,, Tobě někdo tu snídani udělal, že jo?!" řekl lišáčsky
a všiml si Narutova
spikleneckého výrazu. ,,No?" pošťouchl ho zvědavě. ,,Dalo by se to tak říct.." zasmál se a stále seš klidným krokem. " Počkej počkej počkééj.." skákal vedle Naruta Dei. " Teď né Dei, musíme jít ještě pro kluky..!" snažil se odvést pozornost Naruto. " No jó, no jó .." ušklíb se Dei.

" Čus.." " Čáf.." " Zdravím.." .. zdravilo se několik kluků najednou. " Hmp, dem snídat né?" zasmál se jeden z kluků s dlouhými černými vlasy a bílými oči. " Jéép, už mám hlad!" okomentoval kluk s tetováním na čele, stál hned vedle. " Neji, Gaara, Naruto, já, Shiki…jedná dvá tří čtyři.. sakra jeden chybí!" dopočítal Dei partu. " éh. pět.." cvrnknul mu Shiki do čela
a usmál se, když viděl Deiův nechápavý výraz.. po chvilce vybouchli smíchy všichni.

x in school x
Naruto už se nemohl dočkat až bude moct jít domů… Další verš? Dárek?.. To nesnesitelné čekání ho skoro zabíjelo. Celý den strávil pozorováním hodin. ,, Naruto.. ss.. Ty vole!" přilítla na Naruta papírová koule. ,, Co je?" vykřikl nevědomě na celou třídu. ,, Co to s nim sakra je?" zeptal se někdo v zadních lavicích. ,,Uzumaky?" vyslovil sensei třídy s maskou přes obličej a trochu větší šedivou kšticí, jak jinak, než-li Kakashi sensei.. ,, Máš nějakej problém?" osočil se sensei. ,, Né sensei, omlouvám se." ,, Víš, že omluva mi nestačí.. nějaký trest se vždycky najde, varuju tě, jasné?" ,, Ano."

x po zvonění x

,,Tvl..co blbneš?" zeptal se ho Dei s naprosto nechápavým výrazem. ,, Já? Nevim, nejsem ve svý kůži :/. Proč jste po mě házeli ten papír ?" zeptal se Naruto kolektivu. ,, Chtěli jsme se jen zeptat, jestli s náma půjdeš po škole na hřiště..?" informoval ho Gaara. ,, Hřiště? Hele já musím ještě dom, tak tam za vámi pak dorazím, ok?" ,, Ok.."

Po další znuděné hodině už byl naštěstí konec dnešní školy. Jakmile zazvonilo vyletěl ze třídy jako ptáček. Když dorazil do šatny na zámku měl přilepený vzkaz. Radostí si poskočil a utíkal ke své skřínce. Rozevřel lístek a pomalu četl…

(Kde pak bylo dneska, to cinkání zvonků?)

, Proč je to v závorce?´ přemýšlel Naruto. ,, Ahoj Naru." Ozvalo se za ním. Když se ale Naruto otočil zahlídl jen povědomou postavu, jak vychází ven z šaten. Utíkal za ním, ale ztratil se mu v davu studentů. ,, Sakra!" řekl nahlas a šel zpátky do šatny. . . .
Už byl pomalu doma.. celou cestu mu vrtalo hlavou, proč byl ten vzkaz byl v závorce?! Když vešel do bytu hodil tašku na zem a bez přemýšlení se šel převléknout, aby mohl jít s klukama na hřiště. Ale ani nemusel dojít do ložnice a už cítil, že tu byl. ,, Byla tady, byl tady johohóó!" utíkal do ložnice. S obrovsky nečekaným překvapením se zarazil ve dveřich.
... Tak?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Uchiha Mono Uchiha Mono | 23. července 2011 v 14:42 | Reagovat

Hlásím se o svá práva...dopiš ji prosím...

2 Vojto Vojto | E-mail | Web | 22. listopadu 2011 v 12:42 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

3 Miroslav Miroslav | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 14:44 | Reagovat

No jasnýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama